طرح بچه های آسمانی با هدف استفاده ی مفید از اوقات فراقت بچه های پایه اول تا دوازدهم(دختر و پسر) در تابستان 1399 می باشد که گروه فرهنگی خط رشد با همکاری مرکز فرهنگی شهید حججی رحمه الله اقدام به برگزاری آن کرده است.

کلیات برنامه هائی که در این طرح اجراء می شوند:

الف) برگزاری کلاس مجازی(به صورت مطالعه ی کتاب)

نکات:
1)بعد از ثبت نام در سایت، نام کاربری و رمز عبور برای شخص پیامک می گردد و هر فرد می تواند به پنل خود دسترسی پیدا کند.
2)هر پایه کتاب مخصوص به خود را دارد که در پنل هر فرد موجود می باشد و نیازی به تهیه آن نیست.
3)هزینه ثبت نام در کلاسها هزار تومان می باشد که از طریق درگاه الکترونیکی دریافت می گردد.
4) مطالعه هر کتاب غیر حضوری و در منزل می باشد و مربی کتاب می تواند پدر یا مادر و یا شخص دیگری باشد و به محصلین کمک نماید.
5)بعد از 6 روز درسی (در سه هفته، هفته ای دو روز) و پایان مطالعه کتاب می توانند در امتحان مربوطه شرکت نمایند و چنانچه نمره 16 به بالا کسب کنند گواهی مطالعه کتاب اول برای ایشان صادر می شود و می توانند مطالعه کتاب دوم را با کمک مربی خود در خانه شروع نمایند.
6)در هنگام مطالعه هر صفحه کتاب چنانچه به سوال همان صفحه پاسخ صحیح بدهند می توانند وارد صفحه بعدی کتاب شوند و آن را مطالعه نمایند و چنانچه پاسخ صحیح انتخاب نشود می بایست مجددا تلاش فرمایند.
7).پس از اتمام کامل طرح امتحانی ساده گرفته شده و به افرادی که بیشترین امتیاز را کسب کرده اند هدایای نقدی (20هدیه 1.000.000ریالی) و غیر نقدی تقدیم می گردد.
8)چنانچه سوال و یا انتقادی راجع به طرح دارید می توانید به شماره 09101378853 در واتس آپ و ایتا ارسال نمایید. همچنین سوالات راجع به متن کتاب و یا سوالی پیرامون مباحث کتاب را از همین راه ارسال فرمایید.

ب) طرح انس با نماز به صورت حضوری (در مسجد) و غیر حضوری (در منزل)

1)در پایان طرح به افرادی که امتیاز مطلوبی کسب کرده اند بر حسب قرعه کشی هدایا ای تقدیم می گردد. (والدینی که توانایی اخد هدیه به صورت حضوری ندارند مبلغ هدیه به کارت والدین واریز می گردد)
2)این طرح ویـــژه دختــــران و پــسران در سنیـن 5 الــی 14سال مـــی بـاشـد.
3)امتیــاز هـــر فعالیتـی متـفاوت بــوده و در کــارت امتیــاز مشخص مـی باشد. کارت امتیاز در سایت موجود می باشد و می توانید آن را چاپ نمایید لکن اجباری نمی باشد ولی در اطلاع رسانی بعدی می بایست امتیازات فرزندخود را در پرتال او ثبت نمایید.
4)در این طرح، اصلاً اجباری به حضور در مسجد نیست والدین می توانند در صورت اقامه نماز فرزندشان در منزل امتیاز نماز فرادا را برای فرزند خود امضا نمایند و در پایان طرح امتیازات را در سایت ثبت نمایند.
5)اگر والدیـن محتـرم در مسجد و یا در خانه به هـمراه فرزندشــان، اقامه نــماز داشته باشند می توانند در قسمت امتیاز ویژه آن روز، امضا نـمایــند. همچنین اگر فرزنـدان اقدام به کار پسندیده ای غیر از اقامه نـماز، مثـل کمک به مادرشان در امور خانه داشته اند، می توانید برای آنان امتیاز ویژه ای ثبت نمایید.
6)هزینه ثبت نام هزار تومان می باشد.

روش های شرکت در طرح:

روش اول؛ انفرادی: در این روش خود دانش آموز یا والدین او اقدام به ثبت نام کرده و گزارش خود را در صفحه ی کاربری ثبت می کند.

روش دوم؛گروهی: در این روش که حداقل بایستی 25 نفر ثبت شوند، یک نفر به عنوان سرگروه معین می شود و امور مربوط به اعضاء گروه را پیگیری می کند.در پایان دوره هم حداقل یکی از جوایز به اعضاء آن گروه اختصاص می یابد.

متاسفانه مهلت شرکت در این طرح به پایان رسیده است. با عضویت در کانال اطلاع رسانی خط رشد به نشانی https://eitaa.com/khateroshd_ir از طرح ها و برنامه های بعدی مطلع شوید.